Alfa9 zprávy
Změny zákonů

Týden ve zkratce

dnes: Z výsledků prověrky Nejvyššího kontrolního úřadu vyplývá, že správa daně z příjmů fyzických osob je nepřehledná a složitá pro plátce i úřady. Na několika místech ČR dnes proběhnou pietní vzpomínkové akce k 49. výročí invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa. Vláda dnes bude projednávat koncepci rodinné politiky, která mimo jiné počítá se zvýšením rodičovské a s větším zapojením otců do péče o děti. Bouřka v noci na sobotu způsobila na Šumavě srovnatelné nebo ještě větší škody než orkán Niklas v roce 2015, energetici stále odstraňují škody a kvůli polomům platí zákaz vstupu do některých lesů. Dálnice D11 dnes téměř po 39 letech od zahájení výstavby spojí Prahu a Hradec Králové.

pátek: V centru Barcelony najela včera večer dodávka do davu lidí, potvrzeno bylo 13 obětí a více než 100 zraněných, policie potvrdila, že šlo teroristický útok. Španělská policie v noci na pátek zastřelila dalších pět mužů, kteří se v městě Cambrils jižně od Barcelony snažili porážet chodce osobním autem, někteří byli opásáni výbušninami. Senát včera schválil tzv. stykový zákon, který umožní Poslanecké sněmovně a Senátu vzájemně si upravovat změny ústavních a volebních zákonů tak, aby bylo dosaženo shody. Sněmovní mandátový a imunitní výbor se dnes začne zabývat policejní žádostí o vydání předsedy hnutí ANO Andreje Babiše a prvního místopředsedy hnutí Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání kvůli kauze Čapí hnízdo. V rakouské spolkové zemi Tyrolsko bylo nasazeno prvních sedmdesát příslušníků armády na pomoc místní policii při pátrání po ilegálních migrantech.

čtvrtek: Senát včera schválil novelu veterinárního zákona, kterou se v ČR zavádí povinné čipování psů od roku 2020. Ceny pohonných hmot za uplynulý týden mírně klesly, Benzin Natural 95 zlevnil v průměru o jeden haléř za litr, nafta zlevnila o 2 haléře za litr. Podle předběžného odhadu Českého statistického úřadu vzrostla česká ekonomika ve druhém čtvrtletí meziročně o 4,5 procenta, což výrazně předčilo očekávání analytiků. Jihokorejský prezident Mun Če-in na tiskové konferenci oznámil, že americký prezident Donald Trump slíbil informovat Soul v případě jakéhokoliv rozhodnutí ohledně Severní Koreje. Šéf ruské prezidentské rady pro lidská práva Michail Fedotov potvrdil, že Rusku bude k listopadovému stému výročí bolševické revoluce vyhlášena velká amnestie.

středa: Do říjnových sněmovních voleb se přihlásilo 31 volebních uskupení, což je nejvyšší počet v samostatné historii České republiky. Zástupci USA, Kanady a Mexika dnes zahájí první kolo jednání o nové podobě Severoamerické dohody o volném obchodu (NAFTA), které inicioval americký prezident Donald Trump. Senát se dnes na své schůzi bude mimo jiné zabývat zpřísněním postihů za nelegální provozování taxislužby nebo zavedením tříměsíčního placeného ošetřovatelského volna. Průměrná sazba hypoték v červenci poprvé za tři čtvrtě roku mírně klesla, a to o 0,02 % na průměrných 2,02 %, zároveň ale mírně poklesl i zájem o hypotéky. Manželka prezidenta Miloše Zemana Ivana dnes na tiskové konferenci zveřejní počet podpisů, které byly dosud získány na podporu jeho opětovné kandidatury na prezidenta.

úterý: Dnes mají politické strany a hnutí poslední příležitost podat přihlášku do říjnových sněmovních voleb. Severokorejská státní tisková agentura KCNA uvedla, že vůdce Kim Čong-un zatím odložil rozhodnutí o raketovém útoku na americkou základnu na ostrově Guam. Ve městě Sept-Sorts východně od Paříže vjelo na venkovní terasu pizzerie auto, po útoku zemřela jedna dívka, podle žalobce nešlo o teroristický čin. Sněmovní komise, která se zabývá úniky informací z policejních spisů, dnes vyslechne premiéra Bohuslava Sobotku. Předseda vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD) a předák Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula dnes budou jednat o růstu platů ve veřejném sektoru. Venezuelský prezident Nicolás Maduro v neděli oznámil svým příznivcům, že na konec srpna naplánoval vojenské cvičení. Letiště Vodochody nedaleko Prahy dostalo od ministerstva životního prostředí platný posudek vlivu na životní prostředí, může tak zahájit dlouho plánované rozšíření.

pondělí: Ministerstvo dopravy prodloužilo termín pro podání přihlášek do mýtného tendru o deset dní do 24. srpna 2017. Podle agentury AP zvažují USA dlouho zavrhovanou možnost dodávat Ukrajině bojové zbraně, a to i s vědomím, že to vyvolá negativní reakce ze strany Ruska. Z údajů Svazu dovozců automobilů vyplývá, že nejoblíbenější barvou aut mezi tuzemskými motoristy je stále bílá, za posledních pět let podíl prodávaných nových bílých aut dokonce vzrostl až na 29 procent. Hodnota digitální měny bitcoin poprvé překročila hranici 4000 dolarů a během neděle vystoupila až na 4225,40 USD. Včera večer byl na tureckou restauraci v hlavním městě Burkiny Faso spáchán teroristický útok, který si vyžádal nejméně 17 mrtvých.

Tento web používá soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace o cookies.
✔ O.K.