Alfa9 zprávy
Změny zákonů
-

Vyšší zdanění hazardu

Prezident Miloš Zeman včera podepsal novelu zákona č. 202/1990 Sb., o loteriích a jiných podobných hrách, kterou se zvyšuje zdanění hazardu, a to jak u hracích automatů, tak u loterií a kurzových sázek. Vyšší zdanění by mělo do státního rozpočtu přinést 1,8 až 2,2 miliardy korun. Zákon nabude účinnosti od 1. ledna 2016.

V současné době jsou loterie a hazardní hry zdaněny jednotnou sazbou ve výši 20 %. Novela zákona č. 202/1990 Sb., o loteriích a jiných podobných hrách, zavádí dvě sazby. Provozovatelé automatů, tedy výherních hracích přístrojů a jiných technických herních zařízení, budou nově platit daň ve výši 28 %. Loterie, kurzové sázky na sportovní výsledky, sázkové hry v kasinu, karetní turnajové a hotovostní sázkové hry budou daněny 23 %. Stoupne také denní poplatek za každý hrací automat, a to ze současných 55 korun na 80 korun denně.
Bylo také upraveno rozpočtové určení těchto daní, poměr rozdělení odvodů mezi obce a stát se změní ze současných 80 % pro obce a 20 % pro stát na 63 % pro obce a 37 % pro stát.
Novela zákona č. 202/1990 Sb., o loteriích a jiných podobných hrách, vyjde v nejbližších dnech ve Sbírce zákonů, účinnosti nabude 1. ledna 2016.

Autor: Martina Vojíková

Tento web používá soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace o cookies.
✔ O.K.