Alfa9 zprávy
Změny zákonů
-

Ministerstvo financí bude povolovat herní zařízení jen na jeden rok

Ministr financí Andrej Babiš rozhodl o změně v povolování herních zařízení, zejména interaktivních videoloterních terminálů. Na žádosti doručené od 1. března 2014 budou povolení vydávána pouze na jeden rok, namísto dosavadní praxe povolování na tři roky.

Zkrácení lhůty se týká herních zařízení povolovaných Ministerstvem financí na základě zmocnění obsaženém v zákoně č. 202/1990 Sb., o loteriích a jiných podobných hrách. Jde zejména o interaktivní videoloterní terminály. Dosud se povolení standardně udělovalo na tři roky, nyní od 1. března 2014 bude na všechny nově doručené žádosti vydáno povolení pouze na jeden rok.
Nová praxe má lépe zohlednit požadavky řady obcí a umožnit jim plně uplatnit jejich práva na samosprávu v oblasti regulace loterií a jiných podobných her. Boj s hazardem je dlouhodobý proces a toto rozhodnutí ministra financí má urychlit eliminaci hazardu v obcích. Již v loňském roce jsme psali článek o rozhodnutí Ústavního soudu, kterým byla obcím přiznána pravomoc regulovat umisťování tzv. interaktivních videoloterních terminálů na svém území. Ke konci loňského roku evidovalo ministerstvo po celé ČR celkem 61 026 herních automatů a videoterminálů.
Ministr financí Andrej Babiš také odvolal z funkce ředitele Státního dozoru nad sázkovými hrami a loteriemi Jana Řeholu. Aktivisté bojující proti hazardu obě rozhodnutí vítají a oceňují, že se nové vedení ministerstva k těmto krokům odhodlalo.

Autor: Martina Vojíková

Tento web používá soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace o cookies.
✔ O.K.