Alfa9 zprávy
Změny zákonů
-

Hlasujte pro nové logo evropských biovýrobků

Generální ředitelství pro zemědělství a rozvoj venkova Evropské komise vyzývá všechny evropské občany, aby hlasovali v konečné fázi soutěže na logo pro biovýrobky EU. Hlasovat je možné online do 31. ledna a vybírat lze ze tří finálových log. Prostřednictvím online hlasování chce Evropská komise zajistit, aby se nové logo líbilo co nejvíce lidem.

Účelem nového loga je posílit ochranu spotřebitele a propagovat ekologické zemědělství. Na rozdíl od současného loga bude vítězné logo povinné pro veškeré balené ekologické produkty, které pocházejí z 27 členských států a splňují normy pro označování. Nové logo musí reprezentovat EU jak uvnitř, tak vně jejích hranic. Mělo by být snadno zapamatovatelné a spojitelné s EU a ekologickým zemědělstvím bez použití jakýchkoli slov nebo písmen.
Tři návrhy, o kterých lze nyní hlasovat, vzešly ze soutěže, kterou EU vypsala letos v červnu. Evropská komise oslovila studenty designu a umění z celé Evropy, své návrhy předložilo celkem 3 422 budoucích designérů. Tři finálová loga vybrala porota složená z mezinárodně uznávaných odborníků.
Další fází je veřejné hlasování. Evropská komisařka pro zemědělství a rozvoj venkova Mariann Fischer Boelová uvedla, že toto otevřené výběrové řízení přispívá k tomu, aby si lidé uvědomili důležitost odvětví ekologického zemědělství.
Kromě povinného nového unijního loga budou moci výrobci i nadále připojovat svá národní či regionální označení biovýrobků.

Toto jsou tři návrhy vybrané odbornou porotou, o vítězi rozhodnou občané EU. Hlasovat můžete od 7. 12. 2009 do 31. 1. 2010 zde.
 

Autor: Martina Vojíková

Tento web používá soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace o cookies.
✔ O.K.